На ваш запит немає збігів
Батарейка - це компактний гальванічний елемент, що перетворює хімічну енергію в електричну. Батарейки широко використовуються як автономні джерела постійного струму для різних електроприладів.
Існує два типи електричних батарей. Це батарейки одноразового використання та акумуляторні батареї - акумуляторні, для багаторазового використання.
Батарейки акумулятори за варіантами використання не відрізняються від одноразових батарейок. Зазвичай, якщо говорити про побутовій сфері застосування, мова йде про нікель-металогідридних акумуляторах типорозмірів АА і ААА з вихідним напругою 1,2В.
Купити батарейки одноразового використання можна декількох типів. Вони суттєво відрізняються матеріалами, використовуваними для виготовлення анода, катода і електроліту. Відповідно, різні типи батарейок мають різні характеристики і області застосування.
На сьогоднішній день найбільшого поширення набули сольові, лужні та літієві батарейки. Ртутні і срібні батареї сьогодні використовуються вкрай рідко - перші в силу токсичності, а другі - дорожнечу.
Перевагою сольових батарейок є дешевизна. Але це і єдина їхня гідність. Для цих батарейок характерні низька віддається потужність, істотне зниження напруги по ходу розряду, погана робота при температурах нижче нуля, невеликий термін зберігання (до півтора-двох років максимум) і роботи. Даний тип батарейок абсолютно непридатний для використання в пристроях з великими навантаженнями по току - в цифрових фотоапаратах, в дитячих іграшках і моделях з електродвигунами, в потужних ліхтариках і т.д. Зате ці батарейки ідеальні для електроприладів з невеликим енергоспоживанням: Електронний годинник, електронних ваг, пультів дистанційного керування та т.п.
Лужні (алкалінові) батарейки дорожче сольових, а й характеристики у них краще: велика ємність заряду і відповідно більш тривалий термін роботи при однаковому навантаженні; вони набагато краще працюють при низьких температурах; мають низьку швидкістю саморазряда і можуть зберігатися значно довше сольових без критичної втрати ємності - до 5 років. А головне, лужні батарейки однаково успішно застосовуються в пристроях з малими і високими струмами навантаження. Завдяки таким властивостям лужні батарейки стали найпоширенішими і популярними серед користувачів. У світі виробляється найбільше саме лужних батарейок, так як вони ідеально підходять для використання у побутовій портативній електроніці і відносно доступні за ціною.
Літієві батарейки найдорожчі, в той же час це кращі на сьогодні батарейки за сукупністю експлуатаційних характеристик. Такі батарейки мають найбільшу ємністю на одиницю маси і завидноюим постійністю напруги, нехарактерним для сольових і лужних елементів. Плюс ємність такої батареї не залежить від сили струму і навіть при великому навантаженні ці батарейки пропрацюють в рази довше, ніж лужні подібною ємності. А ще літієві елементи стійкі до низьких і високих температур, а термін їх зберігання становить до 10 років, і навіть більше. Все це робить літієві батарейки відмінним варіантом для використання в високоточної електроніці, техніці і радіоапаратурі. Літієві батарейки просто ідеальні в пристроях з високим енергоспоживанням або тривалою автономністю: в фото- і комп'ютерну техніку, автономних сигнализациях, медичної апаратури та ін.
Згідно з правилами Міжнародної Електричної Комісії (IEC), все батарейки одноразового використання відповідним чином маркуються. Так, сольові батарейки позначаються латинською буквою R і цифрою, що вказує розмір батарейки. На лужної батарейці перед буквою R додається буква L (LR) і наноситься цифра розміру батарейки. Наприклад, батарейка крона Duracell 6LR61 - лужна. Для вказівки типу літієвої батарейки перед R ставиться буква C (СR) і також вказується числовий ідентифікатор розміру батарейки.